• Në mjediset e batalionit të Forcave Speciale në Zall-Herr, drejtuesit e Forcave të Armatosura, nën kujdesin e veçantë të ministres së Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli dhe shefit të Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo, u zhvillua një aktivitet social për ushtarakët dhe familjarët e tyre.

    Të pranishëm në këtë aktivitet ishin: ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo, drejtues të Shtabit të Përgjithshëm, komandantë forcash dhe batalionesh autonome, si dhe ushtarakë që kanë shërbyer në misionet jashtë vendit.

  • Në ambientet e Bazës Ajrore Farkë u zhvillua ceremonia e daljes në rezervë të komandantit të Forcës Ajrore, gjeneral brigade Frederik Beltoja.
    Në ceremoninë e organizuar me këtë rast, merrnin pjesë shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Jeronim Bazo, zëvendësshefi i Shtabit të Përgjithshëm,
    gjeneralmajor Viktor Bërdo, komandantë të forcave, zëvendëskomandanti i Forcës Ajrore, kolonel Mehmet Metko, drejtorë drejtorish në SHPFA, si dhe ushtarakë të Forcës Ajrore.


Të Rejat e Fundit nga FA

Të gjithë artikujt


Komandanti i KFOR, gjeneralmajor Francesco Figliuolo, viziton vendin tonë

E martë, 23 shtator 2014

Sot paradite, shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor Jeronim Bazo, priti në një takim zyrtar komandantin e ri të KFOR,...Tirana mirëpret konferencën rajonale “Antikorrupsioni”

E martë, 23 shtator 2014

Në sallën e auditoriumit në  Ministrinë e Mbrojtjes, u zhvillua sot konferenca rajonale me fokus luftën kundër korrupsionit me titull...Gjeneral Bazo priti atasheun ushtarak të Francës, rezident në Romë, kolonel Daniel Venturi

E hënë, 22 shtator 2014

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo, priti në një takim kortezie dhe prezantimi atasheun Ushtarak të Republikës së...SHSHP të FARSH, gjeneralmajor Jeronim Bazo, mori pjesë në takimin e Komitetit Ushtarak të NATO, Vilnius, Lituani

E hënë, 22 shtator 2014

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Jeronim Bazo, mori pjesë në takimin e Komitetit Ushtarak të NATO, që u...SHSHPFA, gjeneralmajor Jeronim Bazo vizitë në Përfaqësinë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë në NATO

E enjte, 18 shtator 2014

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Jeronim Bazo ka zhvilluar sot një vizitë në Përfaqësinë Ushtarake të...U zhvillua në vendin tonë takimi i dytë i përdoruesve të software-it BULCOD

E enjte, 18 shtator 2014

Byroja e Kodifikimit të NATO e Shqipërisë,  në kuadër të implementimit të softit BULCOD, ka zhvilluar në vendin tonë takimin e dytë të përdoruesve...Zhvillohet stërvitja e përbashkët “Imponimi '14”

E mërkurë, 17 shtator 2014

Në rajonin e Gjirit të Vlorës është zhvilluar stërvitja e përbashkët e koduar “Imponimi ‘14”. Në këtë stërvitje morën pjesë katër anije, dy gomone...Gjeneral Berdo priti ambasadoren e Mbretërsë së Spanjës, në Tiranë znj. Silvia Josefina Cortés Martín

E mërkurë, 17 shtator 2014

Zëvendësshefi i SHP i FA, gjeneralmajor Viktor Berdo priti një vizitë kortezie ambasadoren e Mbretërisë së Spanjës në Tiranë, znj. Silvia Josefina...Përfaqësuesit britanikë të stërvitjes “Albanin Lion” vizitë në Policinë Ushtarake

E mërkurë, 17 shtator 2014

Koordinatori kryesor i mbështetjes logjistike të stërvitjes ”Albanian Lion ‘14” dhe “Dragon Hammer ‘14”, kapiten Mark Peterson bëri një vizitë...Përkujtohet 72-vjetori i Konferencës së Pezës

E martë, 16 shtator 2014

Në Pezë të Madhe është përkujtuar sot 72-vjetori i Konferencës së Pezës, një ndër ngjarjet më të rëndësishme në historinë e lavdishme të Luftës...Ju dhe FA

Të gjithë artikujt


Politikat e rekrutimit të ushtarëve profesionistë

Me kalimin e FASH në forcë tërësisht vullnetare profesioniste, është themelore që personeli i rekrutuar të ketë cilësitë më të larta për të...Si të rekrutohem

Me kalimin e FASH në forcë tërësisht vullnetare profesioniste, është themelore që personeli i rekrutuar të ketë cilësitë më të larta për të...Karriera e Oficerit

Oficeri aktiv i Forcave të Armatosura është shtetasi shqiptar që ka kryer arsimimin e lartë ushtarak brenda dhe jashtë vendit ose shtetasi...Karriera e Nënoficerit

Nënoficeri aktiv i Forcave të Armatosura është shtetasi shqiptar që ka kryer arsimimin e mesëm ose të lartë, kualifikimin përkatës të nënoficerit,...Video

Video Galeria

Shtypi në FA

Të gjithë artikujtMedia SocialeMoti