• Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA gjeneralmajor Jeronim Bazo, takuan në hollin e Ministrisë së Mbrojtjes ushtarakët e sapokthyer nga misioni i NATO në Afganistan, “Resolute Support”.

    “Ju përgëzoj pafund për vlerësimin dhe përkushtimin tuaj në zbatimin dhe përfaqësimin dinjitoz tuajin individual por dhe përfaqësimin që i keni bërë Forcave tona të Armatosura”, iu drejtua gjeneralmajor Bazo ushtarakëve që morën pjesë në misionin“Resolute Support”. 

  • Pas pastrimit të zonës së Gërdecit nga municionet dhe në kuadër të masave që qeveria po ndërmerr krahas moratoriumit 10 vjecar për ndalimin e shfrytëzimit të pyjeve, Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura kanë ndërmarrë dje një nismë për mbjelljen e 1 mijë rrënjëve ullinj në këtë zonë.

    Në këtë aktivitet ishin të pranishëm ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli, shefi i Shtabit të Përgjithshëm gjeneralmajor Jeronim Bazo, stafi civil e ushtarak i Ministrisë së Mbrojtjes e Shtabit të Përgjithshëm, si dhe pjesëtarë nga të gjitha forcat, njësitë dhe repartet e Forcave të Armatosura.

Të Rejat e Fundit nga FA

Të gjithë artikujt


35 vjet nga tragjedia e Fekenit

E shtunë, 06 shkurt 2016

Ministrja Kodheli dhe gjeneralmajor Bazo, përkujtuan sot 11 studentët dhe pedagogët e Shkollës së Lartë të Bashkuar të Oficerëve, të cilët mbushën...Urë “bailey” edhe pranë fshatit Katund i Vjetër, Rubik

E hënë, 01 shkurt 2016

Përmbytjet e shkaktuara nga rreshjet e shumta në muajin janar, sollën për pasojë edhe shkatërrimin e urave në shumë zona të vendit. Edhe pranë...Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Jeronim BAZO, merr pjesë në takimin e 174 të Komitetit Ushtarak në nivel SHSHP të vendeve të NATO

E enjte, 21 janar 2016

Në Shtabin Qendror të NATO, Bruksel, Belgjikë zhvillohet më 20 - 22 janar 2016 takimi i radhës i Komitetit Ushtarak në formatin e SHSHP të vendeve...U zhvillua ceremonia e përfundimit të procesit të asgjësimit të municioneve të tepërta në FA

E martë, 19 janar 2016

Në Uzinën e Lëndëve Plasëse në Mjekës të Elbasanit, u organizua sot një ceremoni e veçantë me rastin e përfundimit me sukses të procesit të...Përurohet ura “Bailey” pranë fshatit Qeha, Petrelë

E premte, 15 janar 2016

Në fshatin Qeha, Petrelë, është ndërtuar brenda një kohe rekord nga Ministria e Mbrojtjes dhe Bashkia e Tiranës, ura Bailey, e cila ishte...Gjeneralmajor Bazo priti ambasadorin britanik Cannon

E mërkurë, 13 janar 2016

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo priti në një takim të veçantë ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë SH.T.Z...Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo inspekton trupat në terren

E enjte, 07 janar 2016

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA gjeneralmajor Jeronim Bazo, ka inspektuar sot nga afër Forcat e Armatosura, të cilat që prej dy ditësh...Forcat e Armatosura, gatishmëri dhe profesionalizëm në kontributin humanitar ndaj popullsisë civile në emergjencë

E enjte, 07 janar 2016

Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë, edhe këtë fillim viti, janë angazhuar në ndihmë të popullsisë së rrezikuar nga përmbytjet, të...SHSHPFA mesazh urimi për Vitin e Ri

E enjte, 31 dhjetor 2015

Të dashur ushtarakë dhe punonjës civilë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, atmosfera festive të fundvitit 2015 dhe dritat...25 ushtarakë me rezultate të larta në përgatitjen fizike, certifikohen në nivelin “I talentuari” për 2015

E mërkurë, 30 dhjetor 2015

Në ambientet e garnizonit “Skënderbej”, u zhvillua sot paradite një ceremoni e veçantë për dhënien e certifikatave “I talentuari”, për ushtarakët...Ju dhe FA

Të gjithë artikujt


Si të rekrutohem ushtar/detar aktiv në FA

Në kushtet e një profesionalizmi më të lartë të FA dhe një angazhimi gjithnjë e më të madh në përmbushje të detyrave në mbrojtje të vendit dhe në...Shërbime: dokumentacioni, procedura

Dokumentacioni për aplikime dhe procedura për pajisjen me vërtetime: Më datë 01 tetor 2014 ka filluar aplikimi për pajisjen me vërtetime pranë...Si të bëhem oficer aktiv i FA

Politika e rekrutimit të kandidatëve për oficerë të rinj në Forcat e Armatosura përmban parimet dhe kërkesat ku do të mbështetet planifikimi,...Si të bëhem nënoficer aktiv i FA

Në kushtet e një profesionalizmi më të lartë të FA dhe një angazhimi gjithnjë e më të madh në përmbushje të detyrave në mbrojtje të vendit dhe në...Video

Video Galeria

Shtypi në FA

Të gjithë artikujtMedia SocialeMoti